choinka po swietach

Co zrobić z choinką po świętach?

Zielone drzewko w czasie świąt to obowiązek, a wiele osób wybiera żywego iglaka. A co zrobić z choinką po świętach? Jest to pytanie, które zadajemy sobie każdego roku. W zależności od tego, jaką masz choinkę, istnieje wiele opcji, co z nią zrobić. W przypadku żywej choinki najlepszym rozwiązaniem jest przesadzenie jej do ziemi lub do doniczki. Możesz też oddać żywą choinkę do miejscowego zoo, parku lub centrum ogrodniczego, aby mogli ją wykorzystać i dać jej drugie życie. Możesz także odciąć wszystkie jej gałęzie i pień i po prostu wrzucić je do odpadów zielonych (kosz „Bio”). Dobrym sposobem jest także rozdrobnić wszystkie igły i wykorzystać je jako nawóz dla swoich roślin, dając drzewku drugie życie! Ważne jest, aby pozbyć się choinki tuż po świętach, aby nie stała się miejscem do wylęgania robactwa.

Jak wykorzystać poświąteczne drzewko?

Po świętach możemy wykorzystać nasze choinki na naprawdę wiele różnych sposobów! Jeśli masz żywe drzewko, możesz je posadzić w ziemi i pielęgnować jako kolejny okaz w swoim ogródku. Pamiętaj, aby przyciąć korzenie, aby mogło się odpowiednio ukorzenić. Możesz też trzymać swojego iglaka w domu. Wiele osób specjalnie kupuje żywe iglaki, które można przesadzić na zewnątrz lub trzymać jako drzewo doniczkowe w pomieszczeniu. Można nawet użyć drzewa do projektów rzemieślniczych, takich jak domowe ozdoby i dekoracje, a nawet meble. Jest tak wiele możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie choinki po świętach!

Co zrobić ze ściętą choinką?

Jednym ze sposobów jest oddanie drzewka do programu zbiórki choinek (sprawdź w swoim mieście), gdzie może być wykorzystane jako biomasa. Drzewo iglaste może być również przetworzone na użyteczne materiały, takie jak nawóz lub mulcz. Drzewa iglaste, takie jak jodła czy świerk, mogą być również wykorzystane na drewno opałowe. Jeśli masz w domu kominek, to już wiesz, w jaki sposób wykorzystać iglaka.

Oddać a może zasadzić?

Generalnie masz więc dwie główne opcje: oddać lub wykorzystać samemu. Oczywiście pozbycie się jej, jest najprostszym rozwiązaniem. Ale jeśli zdecydujesz się zasadzić swoje drzewo, zamiast wyrzucić je lub oddać, to jest to świetny sposób na ponowne wykorzystanie zasobów. Zasadzenie drzewa iglastego, takiego jak sosna lub świerk, w donicy lub w ziemi pomoże zmniejszyć ilość odpadów. Podczas sadzenia można również dodać nawóz, aby drzewo miało wszystkie składniki odżywcze potrzebne do wzrostu i zdrowia. W ten sposób, zamiast wyrzucać lub oddawać swoją choinkę po świętach, dasz jej drugie życie, a ty zyskasz wyjątkową ozdobę w ogrodzie.

Stenia X.

Jestem Stenia K... yyy, niech będzie Stenia X. Bo nie chodzi o to, kim jesteśmy, ale co robimy. A naszym głównym zadaniem jest dbać o przyrodę. Bo robimy to dla przyszłych pokoleń.

View all posts by Stenia X. →